Evde Damar İçi Terapiler

DAMAR İÇİ TERAPİ (İ.V TERAPİ) UYGULAMALARI

Sağlıksız yaşam tarzı ile artan serbest radikal yükümüzü nötralize etmemizde, bazen ağız yoluyla aldığımız besin ve besin takviyeleri yeterli olamamaktadır.

Vitamin ve minerallerin sağlıklı bir sindirim sisteminden emilim kapasitesi belirlidir, daha yüksek ve daha hızlı sistemik etki beklediğimiz, vücut ihtiyacımızın arttığı aşırı egzersiz, enfeksiyon, metabolik problemler, hastalık durumlarında vitamin, mineral ihtiyacımız artabilmektedir.

Özetle yukarıda saydığımız bazı durumlardan dolayı damar içi takviye uygulanma gerekliliği olabilmektedir. Bu intavenöz (i.v) terapileri konfor alanınızda doktor eşliğinde uygulatabilirsiniz. Sağlığınızı koruma ve anti-aging amaçlı yaptırmak istediğiniz i.v terapiler için hastane ortamına girmek istemediğinizde veya zaman bulamadığınızda doktor eşliğinde, size özel i.v terapiyi konfor alanınızda (ev, otel, iş yeri) uygulatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KİMLERE DAMAR İÇİ TAKVİYELER UYGULANABİLİR?

  • Sık enfeksiyon geçiren kişilere bağışıklığını desteklemek amaçlı
  • Kendisini sürekli kronik yorgun ve enerjisinin düşük olduğunu hissedenlere destek amaçlı
  • Aşırı stres ve yoğun çalışma düzenine sahip kişilere destek amaçlı
  • Aşırı ve yoğun egzersiz yapanlara destek amaçlı
  • Cilt ve saç sağlığını desteklemek amaçlı
  • Anti-aging, sağlıklı ve fit bir yaşam tarzını benimsyen bireylere destek amaçlı
  • Karaciğer detoks kapasitesini destekleme amaçlı
  • Alkol kullanım sonrası, günlük yaşamına hızla dönmek isteyenlere destek amaçlı
  • Enfeksiyon durumlarında hızlı toparlanma amaçlı

UYGULADIĞIMIZ BAZI DAMAR İÇİ TAKVİYELER

Myer’s Kokteyl

Sağlıklı bir beden için sağlıklı bir enerji, metabolizma ve bağışıklık sistemi gerekir. Myer’s kokteyl içerdiği vitamin, mineral desteği ile vücut enerji seviyesini artırır ve kronik yorgunluğu giderir. Akut ve kronik stresin vücutta yarattığı olumsuz etkileri azaltır. Genel sağlığını korumak ve performansını artırmak isteyenler Myer’s kokteyli, sizin kokteyliniz.

İmmun Kokteyl

Bağışıklık sistemini güçlendirir, sık alt ve üst solunum yolu enfeksiyon geçirenler için koruyucu bir kokteyl. İçerdiği vitamin, mineral ve antioksidan maddeler ile vücut direnciniz her zamankinden daha kuvvetli olacak.

Detoks Kokteyl

Karaciğer fonksiyonlarınızı korur ve detoks kapasitesini artırır. Serbest radikal hasarını antioksidan sistemi destekleyerek önler. Toksin ve ağır metal atılımına yardımcı olur. Karaciğer yağlanması olan ve sık alkol kullananlar; içerdiği aminoasit,  vitamin ve minerallerle detoks kokteyli sizin kokteyliniz.

Sports  Kokteyl

Enerji seviyenizi, atletik performansınızı ve kas yapımınızı artırmaya yardımcı olan bu kokteyl ayrıca egzersiz sonrası kas ağrılarınızı giderir ve kaslarınızın toparlanma süresini kısaltır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artırır. Yoğun egzersiz yapanlar; aminoasit içeriği, vitamin ve mineral içeriği ile bu kokteyl sizin kokteyliniz olabilir.

Kokteyllerimizde kullandığımız damar içi terapiler (i.v terapiler): Glutatyon, C vitamini, alfa lipoik asit, B vitamin kompleksi, tiamin, riboflavin, nikotinamid, pridoksin, dekspantenol, folik asit, metilkobalamin, multivitamin kompleks, multimineral kompleks, karnitin, magnezyum, kalsiyum, çinko, selenyum, amino asitler, kolin, Coenzim Q10, NAD.

Bu damar içi takviyeler, bir hekim tarafından uygulanması gereken reçeteli ilaçları içerir. Kişinin değerlendirilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde yapılacak tetkiklerden sonra  kişiye özel olarak ev, ofis veya otel koşullarınızda uygulanabilir. Seans süresi uygulanacak kokteyle göre değişmekle birlikte 30-60 dk arasındadır.